Kommenteeri

Ka Saksamaal pööratakse suurt rõhku joogivee kvaliteedile ja kütteprobleemide lahendamisele.

Aina rohkem tõuseb päevakorda vee kvaliteet ja selle roll meie ümber. Teame, et puhas vesi on meie tervisele oluline kuid aina enam hakatakse aru saama, et ka küttesüsteemide probleemid võivad olla tingitud vee kvaliteedist. 

Kui üldiselt märkavad inimesed vee karedust duššiotsitukel ja veekeetjal, siis tähelepanelikumad on hakanud seda seostama ka küttesüsteemide probleemidega. Kui keskküttega hoones soojenevad ruumid ebaühtlaselt, siis viitab see tihti sellele, et küttesüsteemides ringlev kraanivesi on ajaga ummistanud torusid ja teinud ka muud kahju. Ummistuste tõttu ei saa köetud vesi normaalselt tubadesse soojust edasi kanda ja sellest tekib olukord, kus ruumid on ebaühtlaselt soojaks köetud.

Meie teekond Saksamaale algas soovitusest meie kliendilt, kelle kodu kimbutasid samad probleemid ning on tänaseks meie tehtud töö ja toodetega rahule jäänud.

Berliinis ootas meid ees olukord, kus suurt peavalu valmistas liiga kare joogivesi ning selle mõju oli kandunud üle kogu majapidamisele nii kodus kui ka firma tootmishoones.

Liigselt kareda joogivee probleemi lahendamiseks paigaldasime elumaja pesuruumi Grünbecki veepehmendaja softliQ:SD23. Samuti ka automaatse tagasipesuga veefiltri pureliQ:AD25, et pehmendajani ja lõpptarbijani jõuaks võimalikult puhas joogivesi.

Selleks, et mõlemas majas kütte probleemidega ühele poole saada, alustasime süsteemide läbipesust. Kui kõik muu sujus plaanipäraselt, siis elumajas olev põrandaküte valmistas meile väljakutse. Läbipesu käigus selgus, et ainus võimalus põrandakütte kollektori kontuuride puhastamiseks on teha seda mehaaniliselt. Antud olukorrast joonistus välja hea näide sellest, millise jälje jätab endast küttesüsteemide normidele mittevastav kraanivesi.

Pärast läbipesu demineraliseerisime uuesti ringlusesse mineva joogivee küttesüsteemidele ebavajalikest mineraalidest, et uus vesi ei saaks teha samu kahjustusi. Samuti paigaldasime mõlema hoone katlaruumi Grünbeck täitefiltri thermaliQ:HB2, selleks, et küttesüsteemis rõhku tõstes ei satuks kütteringi agressiivne kraanivesi, vaid VDI2035 standardile vastav küttevesi.

Tänaseks päevaks on Berliini kliendil toad soojad ja kraanides voolab puhas joogivesi.

Kokkuvõtteks saame öelda, et meil on hea meel, et meid edasi soovitati. Saime hea võimaluse näha, kuidas välismaal asjad toimivad ning samuti saime kinnitust, et veega on probleemid küttesüsteemides ka mujal maailmas aktuaalsed.

Nii, et kui sinulgi on joogivee ja küttega probleemid, siis võta meiega ühendust ja leiame sulle sobivaima lahenduse!


Lisa kommentaar

Email again: